Այսօր էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6 ժամյա անջատումներ կլինեն Երեւանում ու 7 մարզերում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ս/թ հուլիսի 12-ին պլանային և վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով, հետագայում վթարներից խուսափելու համար կհոսանքազրկվեն`
10։00-16։00 Դրոյի փ. 5, 7, 9, 11 շենքերը, Ահարոնյան փ. 22 շենքը, Զեյթուն 14 փ. 28-62 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Տեխնիկումը, Մամիկոնյանց 1-ին նրբ. 1-9 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Խաչատրյան փ. 1 շենքը, Հակոբյան փ. 10, 12 շենքերը, Հ.Էմինի փ. 2/1, 2/2, 4, 12 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Անդրֆեդերացիա 2-րդ նրբ. 1-26 սեփական տները, Բուռնազյան փ. 59-117 սեփական տները, Բուռնազյան նրբ. 1-58 սեփական տները, Սասունցի Դավթի փ. 16-40 (զույգ) սեփական տները, Սուվորովի փ. 36-76 սեփական տները, Լիսինյան փ. 81/2 սեփական տները,
10։30-16։30 «Ավան» հոգեկան առողջության կենտրոնը, Ավան՝ ֆինանսատնտեսագիտական քոլեջը, թիվ 4 մանկապարտեզը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 1-ին զանգ.՝ Բորյան փ. 4, 4/1 շենքերը, Լվովյան փ. 2, 7, 14/1 շենքերը, Սաֆարյան փ. 14, 18 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Նոր-Նորքի 3-րդ զանգ.՝ «Երևան Սիթի» սուպերմարկետը, «Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլբանկ» ընկերությունը, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ» ընկերության գրասենյակը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Ալեք Մանուկյան փ. 10, 15, 15ա, 17 շենքերը, Այգեստան 7փ. 1-18 սեփական տները, Հրանտ Շահինյան փ. 1, 2, 11, 12 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդները, Պարոնյան փ. 40 հասցեում գտնվող «Շտապ Օգնության» կայանի տարածքը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները, Տիգրան Մեծի պող. 1-15 շենքերը, Չարենցի 1-ին նրբ. 1-19, Չարենցի փ. 56-91 սեփական տները և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-16։00 Նոր Արեշ 7փ. 47-62; 11փ. 139-154; 38փ. 1-16շ; 42փ. 3-53, 66-102; 44փ. 2-34 սեփական տները,
11։00-17։00 Անդրանիկի փ. 135, 137, 139, 143, 145, 147, 149, Ֆուչիկի 1-ին նրբ. 3, 5, 7, 9; 2-րդ նրբ. 1, 5, 7 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդները, Դավիթաշեն 4-րդ թաղ. 51 շենքը,
10։00-13։00 Եղեգնավան և Լուսաշող գյուղերը մասնակի,
10։00-14։00 Գետափ գյուղը մասնակի,
11։00-15։00 Մրգանուշ, Գետազատ, Աբովյան և Վարդաշեն գյուղերը, Արևշատ, Լանջազատ, Դեղձուտ գյուղերը մասնակի,
13։30-16։00 Շաղափ գյուղը մասնակի, Արարատ քաղաքի Ոսկու կորզման ֆաբրիկայի բանավանի 1-8 շենքերը,
10։00-16։00 Հեր-Հեր գյուղը մասնակի, Սարավան, Սարալանջ և Ուղեձոր գյուղերը,
11։00-16։00 Ելփին, Խաչիկ և Գլաձոր գյուղերը մասնակի,
10։00-14։00 Քասախ գյուղը մասնակի, «ՎիվաՍել-ՄՏՍ», Քասախի զինմասը, Նևրոզների կլինիկան, Քասախ գյուղի Մուշ, Հարավային, Վլ․Մովսիսյան, և Փախստականների թաղամասը, Զովունի համայնքի 35, 36, 37 փողոցները,
12։00-16։00 Սևան քաղաքի Պռոշյան, Աշոտ Երկաթի, Օրբելի, Բարեկամություն, Ելենովկա, Կարմիր Բանակի փողոցները, Մյասնիկյան փ. 2-58 սեփական տները, Նաիրյան փ. 11-87 և Հրազդան փ. 1-33 առանձնատները, Շահումյան փողոցը, Չարենցի, Ազնավուրի և Գեղամա փողոցների սեփական տները, Վարսեր համայնքը, Գյուղապետարանը, պոմպակայանը, և «Հուսիկ Սեդրակյան» ԱՁ-ն, «Սևան» Ազգային պարկը, Հոգեբուժական հիվանդանոցը, «Ալ-Գրիգ» ՍՊ ընկերությունը և «ԱրմենՏել» ընկերության բջջային կայանը, հարակից արտադրական տարածքները և ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
10։00-14։00 Աշոցքի տարածաշրջանի Զույգաղբյուր համայնքը և կաթի գործարանի թաղամասը,
10։00-16։00 Անիի տարածաշրջանի Հայկաձոր համայնքի 1, 2, 3 փողոցները, Ամասիայի տարածաշրջանի Զորակերտ, Ծաղկուտ, Գառնառիճ, Շաղիկ, Եղնաջուր, Դարիկ համայնքները, թիվ 1, 2 սահմանային ուղեկալները,
11։00-16։00 Գյումրի քաղաքի Մսի կոմբինատ, Ավզնոց թաղամասերը և ավտոկայանի թաղամասը,
09։00-15։00 Նեղոց գյուղը,
12։00-17։00 Նորաշեն, Պետրովկա, Ձորամուտ և Գոգավան գյուղերը,
10:30-16:30 Սիսիան քաղաքի Շահումյան, Արամ Մանուկյան, Ադոնցի, Աբովյան, Լալայան, Արցախի, Շիրվանզադե, Գ.Լուսավորիչ, Մ.Գորկու, Խանջյան, Որոտան, Նար-Դոսի, Գարեգին Նժդեհի, Ի.Օրու փողոցները և հարակից ոչ-բնակիչ բաժանորդները,