Ես գլխավորելու եմ Հանրապետություն եւ ԼՀ կուսակցությունների դաշինքի նախընտրական ցուցակը
Արտակ Զեյնալյանը գլխավորելու է Հանրապետություն եւ Լուսավոր Հայաստան կուսակցությունների դաշինքի ցուցակը՝ Երեւանի ավագանու ընտրությունների ժամանակ: Այս մասին հայտարարեց արդարադատության նախարար Արտակ Զեյնալյանը՝ Կառավարության աշխատանքների 100 օրն ամփոփող ասուլիսի ժամանակ:
Զեյնալյանն ասաց, որ ինքը չի համատեղի նախարարի աշխատանքն ու քարոզարշավը. նախարարի պաշտոնում արձակուրդ կվերցնի եւ այդ ընթացքում կզբաղվի նախընտրական քարոզարշավի հարցերով:
Նախարարը նշեց, որ ինքը նախընտրական ցուցակը գլխավորելու համաձայնություն է տվել երկու կուսակցության ընդհանուր քննարկումների արդյունքում:
«Լուսավոր Հայաստան» ու Հանրապետություն կուսակցությունները Երեւանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու են դաշինքով: Լրագրողների հարցին՝ կարո՞ղ ենք այսպիսով՝ ենթադրել, որ ԵԼՔ դաշինքն այլեւս գոյություն չունի որպես այդպիսին, Զեյնալյանն ասաց, որ Ազգային ժողովում, մինչեւ դրա արձակվելը, կա ԵԼՔ խմբակցություն: