ԱԺ ՀՀԿ, ՀՅԴ եւ ԲՀԿ խմբակցությունները քննարկում անցկացրեցին այն բանից հետո, երբ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռացավ խորհրդարանից: Լրագրողների հետ զրույցում ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանն ասաց, որ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավարի հետ քննարկել են Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպման ու քննարկված թեմաների վերաբերյալ հարցեր: «Ուզում էինք հասկանալ՝ ինչ է եղել»,- նշեց նա:
«Մեր երեք ուժերը նորից հարվածի տակ են, իզուր տեղը մեզ նորից բաժանում են հեղափոխականների եւ հակահեղափոխականների: Այս ձեւով գնալ ընտրությունների, ում է պետք էս ձեւի ընտրությունը: Նույնը արեցին ավագանու ընտրություններին, բաժանել սեւի ու սպիտակի, հիմա էլ՝ ընտրություններն անենք նոյեմբեր-դեկտեմբերին, ուրեմն ուզում են նույն տրամաբանությամբ շարունակել: Նորից դառնալու է այն, որ այստեղ բոլորը սեւ են, ովքեր դեմ են վարչապետի հայտարարություններին եւ առաջարկներին: Եթե ըտենց երկիր ենք ուզում, ես ըտենց երկիր չեմ ուզում»,- ասաց Արմեն Ռուստամյանը:
Նա նշեց, որ ՀՅԴ-ն վաղը կողմ է քվերակելու ԱԺ կանոնակարգ օրենքում կատարված փոփոխությունների նախագծին: Ռուստամյանը սա ասաց ի պատասխան վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ով հայտարարել էր, թե կողմ քվեարկող ուժերը հակահեղափոխականներ են: «Եթե պատգամավորներն չխոչընդոտելու պահանջը պետք է լինի հակահեղափոխություն, Սահմանադրությունը պաշտպանելը պետք է լինի հակահեղափոխություն, ուրեմն ես հակահեղափոխական եմ»,- նշեց նա:
Ըստ Ռուստամյանի՝ խորհրդարանը պետք է լուծարվի իրավունքի ուժով, ոչ թե ուժի իրավունքով, քանի որ միշտ էլ ուժեղից ավելի ուժեղն է լինում: «Հեղափոխությունը չի կարող Սահմանադրությունը ոտնատակ տալ»,- հավելեց Ռուստամյանը: