Արայիկ Խանդոյանը կհուղարկավորվի Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում. Արծրուն Հովհաննիսյան
«Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ, ազատամարտիկ Արայիկ Խանդոյանը կհուղարկավորվի Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում: «Սասնա Ծռեր» կուսակցությունը դիմել է ՊՆ-ին այդ հարցով, ՊՆ-ն դրական պատասխան է տվել այդ դիմումին: Այս մասին ՀԺ-ի հետ զրույցում ասաց ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Հուղարկավորությունը լինելու է համապատասխան արարողակարգով»,- նշեց Հովհաննիսյանը:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 10-ի գիշերը, մահացել է ազատամարտիկ, «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Արայիկ Խանդոյանը, որն ավելի հայտնի էր «Միայնակ Գայլ» մականունով: Արայիկ Խանդոյանը կալանավորվել էր 2016 թվականին՝ Ոստիկանության Էրեբունու ՊՊԾ գունդը գրավելու դեպքից հետո, իսկ օգոստոսի 17-ին դատարանի որոշմամբ ազատ էր արձակվել կալանքից: