ՀՅԴ-ական պատգամավորն՝ Ընտրական օրենսգրքի նախագծի քվեարկությանը չմասնակցելու մասին
Իմ սկզբունքներին դեմ է եղել նոր Ընտրական օրենսգրքի նախագիծը: Այս մասին ՀԺ-ի հարցին ի պատասխան ասաց ՀՅԴ խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Կարապետյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ չէր եկել արտահերթ նիստին: Նա միաժամանակ նշեց, որ պատգամավորն ազատ է իր որոշումների կայացման հարցում:
Հիշեցնենք, որ հոկտեմբերի 29-ին Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում քննարկվեց «Ընտրական օրենսգիրք սահմանադրական օրենքում» լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու նախագիծը: Կարապետյանը ՀՅԴ-ական այն պատգամավորներից էր, որ բացակայում էր արտահերթ նիստից:
Նախագիծը չընդունվեց, քանի որ անհրաժեշտ էր 63 պատգամավորի կողմ քվե, քվեարկությանը մասնակցած 64 պատգամավորներից 62-ը կողմ եղան: