Մարդ սենց բախտ կունենա՝ վարչապետի ներկայությամբ կերդվի. Շարմազանով
Քիչ առաջ մեկնարկեց Ազգային ժողովի հերթական լիագումար նիստը: Օրակարգում ընդգրկված է 13 հարց։ Քննարկվող հարցերից ուշագրավը 2019 թվականի պետական բյուջեի նախագիծն է։ Այս նիստին մասնակցում են կառավարության անդամները՝ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ:
Նախքան օրակարգին անցնելն ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հայտարարեց՝ Նաիրա Կարապետյանին պատգամավորական մանդատ շնորհելու ԿԸՀ որոշման մասին: Կարապետյանը մանդատ է ստացել Ռուզաննա Մուրադյանի` մանդատից հրաժարվելուց հետո: Բաբլոյանի հայտարարությունից հետո Նաիրա Կարապետյանը պատգամավորական երդում տվեց: ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն էլ կատակեց. «Մարդ սենց բախտ կունենա` վարչապետի, կառավարության ներկայությամբ երդվի, բա չէ մեր նման»:
Նշենք, որ խորհրդարանը նոյեմբերի 1-ին լուծարվել է, սակայն շարունակելու է աշխատանքները, մինչեւ նոր խորհրդարանի ձեւավորումը։ Արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները տեղի կունենան դեկտեմբերի 9-ին։ Դրան նախորդող շաբաթը նույնպես ԱԺ հերթական նստաշրջանն է։