«Հրազդան» մարզադաշտը գրավ է դրված 26 մլն դոլարով. Վանեցյան
Աշոտ Աղաբաբյանին պատկանող «Հրազդան» մարզադաշտը HSBC բանկում գրավ է դրված 26 մլն դոլարով: Այս մասին երեկ՝ նոյեմբերի 12-ին, լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը: Նա նաեւ նշեց, որ անգամ գրավից հանելուց հետո այն կրկին ըստ նշանակության օգտագործելը շատ բարդ կլինի:
Նա ասաց, որ վերակառուցման համար անհրաժեշտ կլինի շատ ավելին, քանի գրավն է՝ մի քանի տասնյակ մլն դոլարներ: Բացի այդ՝ փաստ չէ, որ վերակառուցումից հետո ՖԻՖԱ-ն ու ՈՒԵՖԱ-ն թույլ կտան այնտեղ հանդիպումներ անցկացնել: Այն մի շարք առումներով չի համապատասխանում միջազգային չափորոշիչներին, օրինակ, ճանապարհներն են նեղ, տեղանքն է անհարմար:
ՈՒԵՖԱ-ն ու ՖԻՖԱ-ն մշտապես փոփոխում ու խստացնում են իրենց ստանդարտները: Այդ պատճառով գուցե մոտ ապագայում Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտին էլ արգելեն միջազգային հանդիպումներ ընդունել: Այդ պատճառով ֆեդերացիան նախաձեռնել է նոր՝ «Ազգային», մարզադաշտի կառուցում:
Տեղանքը դեռ որոշված չէ: Տեղավորելու է 33 հազար հանդիսական: Մարզադաշտի տարածք է տեղափոխվելու ֆեդերացիան: Վանեցյանը ցանկանում է, որ այն ընդունի Եվրոպա լիգայի եզրափակիչը: Առաջիկայում նա հանդիպելու է ներդրողների հետ: Նախագծի մասին տեղյակ է ու ողջունել է ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջանի Ինֆանտինոն: Օրեր առաջ Շվեյցարիայում կայացած Վանեցյանի հետ հանդիպման ժամանակ նա նշել է, որ կգա ու ինքը կդնի առաջին քարը:
15183 դիտում
Ժամը 17.30-ի դրությամբ Երևանում փակ ճանապարհներ չկան, Սևան-Երևան ճանապարհի երթևեկությունը վերականգնվել է