Կատարել ենք մեր ժողովրդի առաջ ստանձնած բոլոր պարտավորությունները՝ առանց բացառության. Փաշինյան
2018 թվականի հոկտեմբերի դրությամբ մենք առնվազն մինչեւ ԱԺ ընտրությունները կատարել ենք մեր ժողովրդի առաջ ստանձնած բոլոր պարտավորություններն՝ առանց բացառության: Մամուլի ասուլիսի մեկնարկին ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք խոստացել ենք, որ եթե ՀՀ ժողովուրդն արտահայտի իր կամքը, մենք կապահովենք Սերժ Սարգսյանի հեռացումը խաղաղ ճանապարհով, այսօրվա դրությամբ այդ պարտավորությունը լիարժեք կատարված է»,- ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց, որ իրենք խոստացել են, որ ընտրությունների արդյունքների կեղծման պրոցեսն արմատախիլ կարվի։ «Ավագանու ընտրությունների ու ՏԻՄ ընտրությունների արդյունքով դա կատարված է»,- նշեց նա։
Վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծեց, որ իրենք խոստացել էին անզիջում պայքար մղել կոռուպցիայի դեմ: «Այն կատարված է, բայց պայքարը շարունակվում է»,- նշեց Փաշինյանը։
Վարչապետն ասաց, թե իրենք խոստացել էին վերացնել արհեստական տնտեսական մենաշնորհները։ «Այսօր որեւէ շուկայում սահմանափակումներ չկան, ի հայտ են գալիս նոր խաղացողներ։ Մենք խոստացել ենք, որ ՀՀ-ում չեն լինի արտոնյալ անձինք ու կապահովվի հավասար պայմաններ»,- ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց, թե իրենք խոստացել էին անցկանցել արտահերթ ընտրություններ ու պարտավորությունը լիարժեք կատարված է։ «ՀՀ-ում իշխանությունը ամբողջությամբ վերադարձված է ժողովրդին ու ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացի իր մեկ քվեով ընտրություններում որոշելու է երկրի հետագա ճակատագիրը»,- ասաց նա։
Նա նշեց, որ 2018-ի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում իրենք վստահության քվե են ակնկալում առաջիկա հինգ տարիների կառավարման պատասխանատվությունը ստանձնելու համար: «Մենք մտադիր ենք տնտեսական հեղափոխություն իրականացնել, Հայաստանը արդյունաբերական, բնապահպանական բարձր չափանիշներ ունեցող երկիր դարձնել»,- ասաց նա։