Ծառուկյանն իր թիմակիցներին, հատկապես Նաիրա Զոհրաբյանին ասել է, որ քաղաքական գործիչների մասին վիրավորական խոսք չասեն
Այսօր՝ նոյեմբերի 29-ին, Սիսիանում ընտրողների հետ հանդիպման ժամանակ ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարեց, որ ինքն իր թիմակիցներին եւ ամենաշատը Նաիրա Զոհրաբյանին` քանի որ գիտի իր լեզուն, ասել է, որ բոլոր քաղաքական գործիչների նկատմամբ շատ ուշադիր լինեն, որեւէ վիրավորական խոսք իրավունք չունեն ասելու:
«Մարդիկ իրենց ծրագիրը ներկայացնում են, թող ներկայացնեն, իրենց ցավը տանեմ: Իսկ ես, անկախ ամեն ինչից, արել եմ, անում եմ, անելու եմ: Պարզ է՝ բարեգործությամբ երկիր չես կառուցի, բայց դա մարդկային, մեր ազգին տված բնորոշ հատկություն է:
Անհնար բան չկա, մեր վիճակից ավելի ծանր վիճակում երկրներ էլ են եղել, բայց կարեւոր է ճիշտ ծրագիր կազմեն եւ քայլ առ քայլ առաջ գնան: Այսօր մենք 50, 100 մլն չենք, սաղ-սաղ 1,7-2 մլն ենք, դա մի հատ մեծ կոլեկտիվ է, որը հնարավոր է լիարժեք իրականացնել, կյանքի կոչել»,- ասաց Ծառուկյանը:
Ծառուկյանը նաեւ նշեց, որ ոչ թե վերեւից աստղեր են իջեցնելու, այլ իրականությունն ինչ կա, ինչ կարող են անել, դա են անելու: Նրա խոսքով՝ անհնար ոչինչ չկա:
«Մենք բանկային համակարգ չունենք, լոմբարդային համակարգ է: Եթե մարդը վարկ է ուզում, պետք է գրավ դնի կամ ոսկեղենը կամ անշարժ գույքը: Եթե քո անշարժ գույքի վաճառվող գինը 10 հազար դոլար է, քեզ պետք է տան 3 հազար դոլարի վարկ, տոկոսն էլ դնում են 10-12-14 տոկոս:
Փակեց՝ փակեց, իսկ եթե չփակեց, բանկը ոչ մի բան չի կորցնում: Եթե մարդը վարկը վերցրել է, տարեկան շահույթը պետք է լինի 5-6 տոկոս, տարեկան 12 տոկոս ո՞նց է փակելու: Ինքնըստինքյան վարկը վերցրեց, ուրեմն ունեցվածքը կորցնելու է»,- նշեց Ծառուկյանը: