Արցախում զինծառայող է վիրավորվել. նրան տեղափոխում են Երեւան
Դեկտեմբերի 16-ին՝ կեսօրին, Ստեփանակերտի զինվորական հոսպիտալ է տեղափոխվել զինծառայող՝ 19-ամյա Ռաֆիկ Վահանյանը։
Ինչպես հայտնում է SHAMSHYAN.com-ը, վերջինը հոսպիտալ է տեղափոխվել աչքի մասում ստացած հրազենային վնասվածքով եւ, ըստ տեղեկությունների, գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում: Տեղի բժիշկներն առաջին անհրաժեշտ բուժօգնությունն են ցուցաբերել ու հիմա պատրաստվում են վիրավոր զինվորին տեղափոխել Երեւանի Մուրացանի հոսպիտալ։
Ֆոտոլրագրողի հետ զրույցում զինվորի մայրն ասել է. «Տղաս Էրեբունու զինկոմիսարիատի կողմից է զորակոչվել բանակ եւ երեկ զանգահարեցին մեզ ու ասացին, որ գնացեք զինկոմիսարիատ, երեխայի դակումենտները ստացեք եւ գնացեք Մուրացանի հոսպիտալ. ձեր տղային Արցախից տեղափոխում են այնտեղ։ Թե ինչն է եղել պատճառը եւ ինչ պայմաններում է մեր տղան հրազենային վնասվածք ստացել, մենք դեռեւս չգիտենք։ Այս պահին մեզ միայն հետաքրքրում է երեխայի ճակատագիրը»։