Հունվարի 1-ից առավել խիստ ենք լինելու փողոցային առեւտրի հանդեպ, հեղափոխությունը կապում են ամենաթողության հետ. Մարության
Քաղաքապետարանը հունվարի 1-ից ավելի խիստ է լինելու փողոցային ապօրինի առեւտրի հանդեպ։ Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 21-ին, Երեւանի ավագանու նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց քաղաքապետ Հայկ Մարությանը:
«Ինքս քաջ տեղյակ եմ, գիտեմ՝ ինչ է կատարվում, ինքս շրջում եմ Երեւանում եւ տեսնում։ Այս խնդիրը երկկողմանի է, երկու կողմն էլ ինձ դիմում է։ Անցորդներն ասում են՝ վերացրեք փողոցային առեւտուրը, իսկ առեւտուր անողներն էլ ասում են, որ ընտանիք են պահում, հացի խնդիր են լուծում, եթե վերացնեք, կզրկեք մեզ մեր եկամուտից»,- ասաց Մարությանը՝ նշելով, որ երբ նրանց ասում են, որ ապօրինի են փողոցային առեւտրով զբաղվում, խնդրում են թույլ տալ մինչեւ Ամանոր շարունակել առեւտուրը՝ ասելով, որ արդեն գնել են ապրանքը եւ պետք է վաճառեն։
Երեւանի քաղաքապետը շեշտեց, որ քաղաքապետարանն ու ոստիկանությունն ամեն ինչ անում են՝ փողոցային ապօրինի առեւտուրը նվազագույնի հասցնելու համար եւ հունվարի մեկից առավել խիստ եւ հետեւողական են լինելու, բայց դա չի նշանակում, որ մինչ հունվարի մեկը փողոցային առեւտուրը թույլատրվում է.
«Պարզապես, մարդիկ այսօր օրինականությունը խառնում են ամենաթողության հետ, հեղափոխությունը կապում են ամենաթողության հետ։ Մենք նաեւ բացատրական աշխատանքներ ենք տանում, ոչ թե բիրտ ուժ կիրառում»։