Վիգեն Չալդրանյանն ազատվել է կինոակադեմիայի նախագահի պաշտոնից. ԱՄՆ-ից հրաժարականի նամակ է գրել
Հայաստանի ազգային կինոակադեմիայի նախագահ Վիգեն Չալդրանյանը ԱՄՆ-ից հրաժարականի նամակ է գրել՝ դադարեցնելով նախագահի պաշտոնում իր պարտականությունները։
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության նախագահ Հարություն Խաչատրյանը: «Հիմա մենք չունենք նախագահ եւ որոշեցինք առանց շտապելու ընտրել նախագահին։ Մենք ստեղծեցինք նախագահություն 7 հոգուց կազմված, որոնց մեջ մտնում են՝ Էդգար Բաղդասարյանը, Ռուբեն Ջաղինյանը, Կարեն Ղազարյանը, Աննա Երզնկյանը, Գեւորգ Գեւորգյանը, Մարտին Ադոյանն ու ես»,-ասաց Խաչատրյանը, հավելեով, որ այս նախագահությունն էլ կկազմակերպի «Անահիտ» կինոմրցանակաբաշխությունը:
Հիշեցնենեք, որ 2018 թվականի նոյեմբեր ամսին Վիգեն Չալդրանյանը հրաժարական էր տվել Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի գեղարվեստական ղեկավարի, ապա նաեւ տնօրենի պաշտոնից: Մինչ այդ, Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնում լարված մթնոլորտ էր. թատրոնի դերասանները չէին ցանկանում  Չալդրանյանին տեսնել գեղարվեստական ղեկավարի ու տնօրենի պաշտոնում: Տեւական ժամանակ պայքարելուց հետո թատրոնի անձնակազմ իր ուզածին հասավ: