«Սասնա ծռերի» գործով դատարանը սանկցիա կիրառեց Շենգավիթի նախկին ոստիկանապետի եւ խմբի անդամներից երկուսի նկատմամբ
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրում շարունակվում է «Սասնա ծռեր» խմբի 10 անդամների գործով դատական նիստը: Նիստը, հիշեցնենք, քննվում է դռնփակ` բացի ԶԼՄ ներկայացուցիչներից:
Նիստը սկսվելուն պես նախագահող դատավոր Մեսրոպ Մակյանը նկատողության տեսքով սանկիցա կիրառեց սույն գործով տուժող, Շենգավիթի նախկին ոստիկանապետ Արամ Հովհաննիսյանի եւ «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Գագիկ Եղիազարյանի եւ Արեգ Կյուրեղյանի նկատմամբ:
Բանն այն է, որ նախորդ նիստին տուժող Հովհաննիսյանի հարցաքննության ժամանակ միջադեպ տեղի ունեցավ թե՛ նիստերի դահլիճում եւ թե՛ ապակիներից այն կողմ գտնվող կողմերի համար նախատեսված հատվածում:
Դատավոր Մակյանն ասաց, որ նախորդ նսիտին Հովհաննիսյանն ու խմբի անդամները խախտել են նիստի կարգը, ուստի նրանց նկատմամբ կիրառեց դատական սանկցիա՝ նկատողության տեսքով:
Նախորդ նիստին միջադեպ էր տեղի ունեցել նաեւ տուժող Հովհաննիսյանի եւ «Սասնա ծռեր» խմբի համակիրների միջեւ, ինչից հետո դատարանը դատավարությունը դռնփակ ռեժիմով քննելու որոշում կայացրեց: