Դուռը կբացենք, բայց համայնքապետը ներս չպիտի մտնի, ինքը հրաժարական պիտի տա
Անի խոշորացված համայնքում համայնքապետարանի դուռը վաղվանից կբացվի: Բայց բոլորը չէ, որ կկարողանան ներս մտնել: Արդեն 15 օր համայնքապետարանը փակի տակ պահող համայնքապետի հրաժարականը պահանջող մարալիկցիները համայնքապետ Արտակ Գեւորգյանին ներս չեն թողնի:«Մենք 15 օր փակել ենք համայնքապետարանի շենքը, ու ոչ մի օր համայնքի ղեկավարը չեկավ մեր հետ հանդիպման, չեկավ որ խոսեր, հասկանայինք: Հիշեցնենք, որ էդ նույն շենքում պետական շատ կառույցներ կան, սոցծառայությունը, զբաղվածությունը, նոտարը, կադաստրը, ու դրանք արդեն 15 օր ոչ մի գործունեություն չծավալեցին: Ու ինքը չեկավ ցուցարարների հետ հանդիպման, որ հարցի լուծման ինչ-որ մի եզր գտներ: Միայն ասում է՝ իմ դիրքորոշումը մեկն է, ես չեմ տալու հրաժարական, ինձ հետ մի խոսեք հրաժարականից: Փոխանակ որ գար, քննարկեինք իրավիճակը»,- Շիրակի մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանի հետ կայացած հանդիպման ժամանակ ասաց Մարալիկի բնակիչ Հայկ Անտոնյանը:Հանդիպման եկած մարալիկցիները նշեցին, որ դուռը բացում են հանուն ժողովրդի, քանի որ նրանք տարբեր ծառայություններից օգտվելու կարիք ունեն: Հայկ Անտոնյանը նաեւ մարզպետին տեղյակ պահեց, որ Արտակ Գեւորգյանը շարունակում է սպառնալ եւ ահաբեկել բոլոր այն մարդկանց, ովքեր այս կամ այն կերպ միացել են բողոքի ակցիային: «Ճիշտ է, մենք պատգամավոր Սոֆիա Հովսեփյանին էլ ասեցինք էս մասին, ինքն էլ գրառում արեց, թե ոչ մեկն իրավունք չունի վախեցնելու, բայց արի ու տես Արտակ Գեւորգյանը շարունակում է իր գործը»:
Դավիթ Մելիքյանն էլ անհանգիստ էր քննչական մարմնի լռության պատճառով: Ասաց՝ ինքը ներկա է եղել, երբ համայնքապետարանից առգրավվել են փաստաթղթերը, գրեթե ամեն ինչ: Սակայն մինչ օրս որեւէ հստակ ասելիք այդ մարմինը չունի:
Նաեւ իրենց ստորագրահավաքին ընթացք չի տրվել: Ըստ մարալիկցիների, վարչապետը երբ հայտարարեց, որ 50+1 ստորագրության առկայության պարագայում կլինեն գործող համայնքապետին անվստահություն հայտնելու բոլոր հիմքերը, կյանքի չի կոչվում: Անի խոշորացված համայնքի համայնքապետի ընտրությանը մասնակցած 9063 ընտրողից 4346-ը համաձայն է, որ Արտակ Գեւորգյանը հեռանա զբաղեցրած պաշտոնից: Դա հաստատել են իրենց ստորագրություններով, ինչի պատճառով էլ, ըստ մարալիկցիների, շատերին համայնքապետը սպառնացել, վախեցրել էր:Մարզպետ Տիգրան Պետրոսյանն ասաց, որ մարզպետարանը պատրաստ է դառնալու այն կամուրջը, որը նպաստելու է փակուղի մտած խնդրի կարգավորմանը: Այդ գործում նաեւ պետք է Անի համայնքի ավագանու անդաներին ներգրավել: