Երաժշտական մշակույթի մեջ մեծ ավանդի համար Շառլ Ազնավուրին շնորհվել է BraVo-ի ոսկե արձանիկը
Համաշխարհային երաժշտական մշակույթի զարգացման գործում ունեցած հսկայական ավանդի համար BraVo մրցանակաբաշխության ոսկե արձանիկ է շնորհվել ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրին:
Մրցանակաբաշխությունը տեղի է ունեցել Մոսկվայի Կրեմլի պալատում, հայտնում է РИА Новости-ն:
«Նրա արվեստը ողջ է, նրա երաժշտությունը մարդկանց հիշողության մեջ կմնա հավերժ և երկար-երկար տարիներ կլուսավորի դեռ բազմաթիվ սերունդների», - ասել է արարողության հաղորդավար Ֆիլիպ Կիրկորովը:
Նա նշել է, որ այս մրցանակով հարգանքի տուրք է մատուցվում յուրատեսակ, զարմանահրաշ արտիստի հիշատակին: Ոսկե արձանիկը կփոխանցվի Ազնավուրի ընտանիքին:
Ազնավուրի՝ Համաշխարհային ճանաչում ստացած La vie d"amour երգը ռուսերեն ու ֆրանսերեն տարբերակներով կատարել է Տամարա Գվարցետելին:
BraVo մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է երկրորդ անգամ: Այն կոչված է ընդգծելու արտիստների նվաճումները՝ դասական և այլ ժանրի երաժշտության ոլորտում: