Մանվել Գրիգորյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ. դատարանը հրապարակեց որոշումը
Նման որոշում քիչ առաջ հրապարակեց Վերաքննիչ քրեական դատարանը դատավոր Լուսինե Աբգարյանի նախագահությամբ:
Հիշեցնենք, որ պաշտպանական կողմը բողոքարկել էր Մանվել Գրիգորյանին մարտ ամսին եւս երկու ամսով երկարաձգելու առաջին ատյանի դատարանի որոշումը:
Մանվել Գրիգորյանի եւ նրա կնոջ՝ Նազիկ Ամիրյանի վերաբերյալ քննվող քրեական գործով նախաքննությունն ավարտվել է։ Նա մեղադրվում է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 235-րդ հոդվածի 2-րդ մասով՝ (ապօրինի կերպով ռազմամթերք ձեռք բերելու եւ այլ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ պահելու համար), ինչպես նաեւ ՀՀ ՔՕ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝ (մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայնությամբ յուրացման եղանակով իր վստահությանը հանձնված առանձնապես խոշոր չափերով ուրիշի գույք հափշտակելու համար):