Որպես ՀՀ առողջապահության նախարար՝ որեւէ ընկեր, բարեկամ, հարազատ չունեմ․ Արսեն Թորոսյան
Երբ ես նշեցի, որ որեւէ մեկի դեմ ցուցմունք չեմ տվել, այդտեղ ամենաառանցքային բառը դեմն էր, գործով արվող իրավական պրոցեսների ընթացքում ես ներգրավված եմ, եւ ինձ հայտնի ցանկացած տեղեկատվություն, ինձ տրվող հարցերին տվել եմ պատասխան, եւ դա չի նշանակում, որ ինչ-որ մեկի կողմ է կամ դեմ է: Այս մասին այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ խոսելով Դավիթ Սանասարյանի վերաբերյալ քրեական գործի հետ կապված իր ցուցմունքի մասին։
«Ես գործի մանրամասներին ամբողջությամբ չեմ տիրապետում եւ չպետք է տիրապետեմ, ավելին, կա նախաքննական գաղտնիք, որը չպետք է հրապարակվի, նշել եմ, որ եթե կա ինչ-որ գործով ինձնից ստանալիք տեղեկատվություն, պատրաստ եմ տրամադրել, արել եմ եւ անելու եմ, դա կլինի բանավոր, գրավոր, քննիչի հարցին, թե ինչ: Եկեք էլ չանդրադառնանք: Ես այն մարդը չեմ, որ այդ հարցի պատասխանը պետք է տա:  Քննիչ չեմ, ոչ էլ դատախազ, ոչ էլ դատավոր, որ հասկանամ՝ ում վիճակը որքանով է վատացել»,-ասաց Թորոսյանը՝ հրաժարվելով այս թեմայի առնչությամբ այլ հարցի պատասխանել, միայն եզրափակեց, որ հիմա էլ է մտերիմ Սանասարյանի հետ․
«Ասում եմ` «Պլատոնը իմ ընկերն է, բայց ճշմարտությունն ավելի թանկ է» սկզբունքով եմ առաջնորդվում: Չունեմ, որպես ՀՀ առողջապահության նախարար, որեւէ ընկեր, բարեկամ, հարազատ. հիմա էլ ենք մտերիմ»: