Խնդրում եմ 13։30-ից վերացնել դատարանների արգելափակումը․ անկախ դատական համակարգ ունենալու գործընթացը սկսված է․ վարչապետ
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կառավարությունում դատական համակարգի վերաբերյալ իր ուղերձից հետո ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերով դիմում է դատարանների մուտքերն ու ելքերը արգելափակած մեր հայրենակիցներին՝ խնդրելով ժամը 13։30-ից վերացնել բոլոր դատարանների արգելափակումը․
«Այսօրվա ակցիան ծառայեց իր նպատակին, Հայաստանում անկախ դատական համակարգ ունենալու գործընթացը սկսված է եւ այլեւս անշրջելի»,-գրել է Փաշինյանը:
Փաշինյանն ասաց, որ այսօրվա ակցիայի նպատակը իրապես արդար եւա զատ դատական համակարգն ունենալն էր։
Նա եւս մեկ անգամ շնորհակալություն հայտնեց դատարանների մուտքերը փակած քաղաքացիներին, եւ ասաց, որ երաշխավորում է՝ քաղաքացու հաղթական անշրջելի է Հայաստանի Հանրապետությունում՝ տեսնելով նրանց կամքը, դուխն ու նվիրվածությունը։