Վարչապետի առաջարկով տեսչական մարմիններին ծառայողական ավտոմեքենաներ տրամադրելու հարցը հանվեց օրակարգից
Այսօր կառավարության նիստում քննարկվեց կառավարությանը ենթակա տեսչական մարմիններին ծառայողական ավտոմեքենաներ տրամադրելու հարցը:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը նշեց, որ ֆինանսների նախարարությունից 7 ավտոմեքենա ամրակցվում է առողջապահության տեսչական մարմնին, իսկ մեկ այլ որոշմամբ էլ՝ 73 մեքենա ամրագրվում է բոլոր տեսչական մարմիններին:
Աղաջանյանի խոսքով՝ այդ 73 ավտոմեքենան այս պահին օգտագործվում են տեսչական մարմինների կողմից:
«Այս որոշմամբ մենք ընդամենը կատարում ենք 2005 թվականի կառավարության որոշման պահանջը, ըստ որի՝ կառավարությունը պետք է հաստատի բոլոր մարմիններում ծառայողական ավտոմեքենաների առավելագույն թիվը»,- ասաց Աղաջանյանը:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարն ասաց, որ խոսքը չի գնում վարչութան պետերին մեքենաներ ամրակցելու մասին, այլ՝ վարչություններին տրամադրելուն. «Դա նորմալ է՝ հաշվի առնելով, որ նրանք օրական որոշակի քանակի կանչեր են ունենում» - ասաց Աղաջանյանը:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն արձագանքեց՝ ասելով, որ այս հարցը պետք է մանրամասն քննարկել, որպեսզի իրենք իրենց արած հայտարարությունների հետ ունենան 100 տոկոս համապատասխանություն. «Եկեք հարցը հանենք օրակարգից»,- ասաց վարչապետը: