Ապրիլյան քառօրյայի քննիչ հանձնաժողովն ապաքաղաքական է. մենք պարտավոր ենք վստահել. ապրիլյանի մասնակից
Մտածում էի գրել, թե ոչ, սակայն պարտավո՛ր եմ, պարտավոր եմ իմ մարտական ընկերներին ճիշտն ասել: Այս մասին «Facebook»-յան իր էջում գրել է ապրիլյան քառօրյա պատերազմի մասնակից Հրանտ Սարկիսովը:
«Տղե՛րք,
Եզակիներդ գիտեիք, որ ես այսօր հրավիրված եմ եղել ՀՀ ԱԺ «2016 թվականի ապրիլյան դեպքերը քննող ժամանակավոր հանձնաժողով»...
Ես պետք է շնորհակալություն հայտնեմ հանձնաժողովի անդամներից յուրաքանչյուրին՝ հանձնաժողովի նախագահ պարոն Քոչարյանի գլխավորությամբ:
Այն, ինչին որ հավատում էի մինչեւ աշխատանքների սկսելը, արդարացվեց: Այսօրվա հանդիպումն ապացուցեց, որ քննիչ հանձնաժողովը ԱՊԱՔԱՂԱՔԱԿԱՆ Է, որ Քննիչ հանձնաժողովին Մենք ՊԱՐՏԱՎՈՐ ԵՆՔ ՎՍՏԱՀԵԼ: Անդամներից եւ ոչ մեկը քաղաքականությունը չխառնեց ապրիլյան դեպքերի հետ:
Շնորհակալ եմ, տիկին եւ պարոնայք պատգամավորներ»,-  ասված է նրա գրառման մեջ:
Նշենք, որ այսօր Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի փակ նիստից հետո Անդրանիկ Քոչարյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ նիստին հրավիրված է եղել ժամկետային զինծառայող, որը հանձնաժողովի անդամներին տրամադրել է շատ կարեւոր տեղեկություն:
Ըստ Քոչարյանի՝ այդ կարեւոր տեղեկատվությունը որոշակի առումով մտահոգություն եւ տպավորություն է թողել անդամների մոտ: