Արթուր Վանեցյանը չի պատրաստվում հրաժարական տալ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնից: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ին ասաց նրա խորհրդական Զոհրապ Եգանյանը: Ավելի վաղ տեղեկություններ էին տարածվել, ըստ որոնց, ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրենի պաշտոնից հեռանալուց հետո Վանեցյանը կգնա նաեւ ֆուտբոլից: Եգանյանը վստահեցրեց, որ նա նման նպատակ հաստատ չունի:
ՀԺ-ի հետ զրույցում հրաժարականի մասին խոսակցությունները մեկնաբանեց նաեւ ՀՖՖ փոխնախագահ Արմեն Նիկողոսյանը: Նա ընդգծեց, որ նման քննարկումներ ֆեդերացիայում չեն եղել:
«Հրաժարականի մասին ընդհանարապես խոսք չի եղել, ու մենք բնականոն աշխատանքներն ենք տանում, շարունակում ենք մեր ծրագրերն իրագործել»,- ասաց Նիկողոսյանը:
Վանեցյանը ՀՖՖ նախագահ է ընտրվել 2018թ. սեպտեմբերին: Այդ պաշտոնում նա փոխարինել է Ռուբեն Հայրապետյանին: