ԱԻՆ աշխատակիցների աշխատավարձը 85-90 հազար դրամից կդառնա 130 հազար դրամ. կառավարությունը որոշում ընդունեց
ԱԻՆ աշխատակիցների աշխատավարձը 85-90 հազար դրամից կդառնա 130 հազար դրամ: Այս մասին որոշում ընդունվեց այսօր՝ ՀՀ կառավարության նիստում:
Հարցը զեկուցող ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանն ասաց, որ կարծում են՝ 85-ից 90 հազար դրամ գործող աշխատավարձը համարժեք չէ փրկարարների կատարած աշխատանքին:
«Փրկարար ծառայողներն իրենց պարտականությունների կատարման ժամանակ կատարում են բազմաթիվ գործառույթներ եւ այդ աշխատանքների ամենօրյա կատարման ընթացքում վերջիններս ոչ միայն վտանգում են իրենց կյանքն ու առողջությունը, այլեւ դրանք իրականացնում են ֆիզիկական եւ հոգեկան մեծ ծանրաբեռնվածության պայմաններում: Որոշման նախագծի ընդունմամբ 2019-ի պետական բյուջեում նախատեսվում է 475 մլն 802 հազար դրամ, իսկ 2020 թվականի բյուջեում 1 մլրդ 900 մլն ծախսերի ավելացում»,- ասաց Ցոլակյանը: