Քաղբանտարկյալ Նիկոլ Փաշինյանի մոտից անգամ առգրավվել են թուղթն ու գրիչը, տեսակցության իրավունք չի եղել. Կարապետյան
18/10/2019 schedule21:19
ՀՀ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը ֆեյսբուքի իր էջում պարզաբանում է տեղադրել՝ կապված լուրերի հետ այն մասին, որ քաղբանտարկյալ եղած տարիներին, երբ Արդարադատության նախարարն է եղել Հրայր Թովմասյանը, Նիկոլ Փաշինյանն ունեցել է արտոնյալ տեսակցությունների իրավունք.
«Լրատվամիջոցների հարցումներին ի պատասխան տեղեկացնում եմ, որ քաղբանտարկյալ Նիկոլ Փաշինյանը Հրայր Թովմասյանի արդարադատության նախարար լինելու ողջ ընթացքում ոչ մի հավելյալ երկարատեւ կամ կարճատեւ տեսակցություն չի ստացել:
Այդ շրջանի մամուլին հետեւողները կարող են տեսնել, որ ընդհակառակը՝ Թովմասյանի նախարարության շրջանում քաղբանտարկյալ Փաշինյանը ապօրինի կերպով զրկված է եղել նամակագրության իրավունքից:
Նրա մոտից ապօրինի կերպով առգրավվել են անգամ թուղթ ու գրիչը: Այլ մանրամասներ ներկայացնելու անհրաժեշտություն այս պահին չեմ տեսնում:
Արդարադատության նախկին նախարար Հրայր Թովմասյանին «Մայր Թերեզա» ներկայացնելու ոմանց փորձերը արժանի են մարդկային կարեկցանքի»,-գրել է Կարապետյանը: