4 զինծառայող պնդում է՝ նախկին մարզպետը ներկա է եղել Վայոց ձորում տեղի ունեցած միջադեպին․ տեսախցիկներն այլ բան են վկայում
30/10/2019 schedule16:42
Հակասական իրադրություն ունենք Վայոց ձորում տեղի ունեցած միջադեպի առնչությամբ։ Այս մասին այսօր՝ լրագրողների հետ զրույցում, ասաց ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանը՝ անդրադառնալով Վայոց ձորի մարզում տեղի ունեցած միջադեպին, որին մասնակցություն էր ունեցել արդեն նախկին մարզպետ Տրդատ Սարգսյանի օգնական Հարություն Գրիգորյանը:
Գրիգորյանի խոսքով՝ 4 զինծառայող պնդում են, որ միջադեպին ներկա է եղել նաեւ նախկին մարզպետը, սակայն առկա է նաեւ մարզպետի շենքի դիմաց տեղադրված տեսախցիկ, եւ ըստ դրա տեսաձայնագրության՝ Տրդատ Սարգսյանը ժամը 22։30 մտնում է մուտք, 00։30 շքամուտքից դուրս է գալիս․
«Ունենք այդ հանգամանքը, բայց զինծառայողներն առերես էլ են պնդել, որ մարզպետը ներկա է եղել միջադեպին, նշանակել ենք փորձաքննություն, ու պարզվել է, որ տեսաձայնագրությունը մոնտաժված չէ։ Երկու հակասական իրադրություն ունենք, դեռ պետք է քննել»,- ասաց Գրիգորյանը։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ սեպտեմբերի 18-ին Վայոց ձորի Եղեգնաձոր քաղաքում աղմկահարույց միջադեպ է տեղի ունեցել, որին մասնկացություն է ունեցել Վայոց ձորի մարզպետի օգնական Հարություն Գրիգորյանը:
Դեպքը տեղի է ունեցել ժամը 00:00-ի սահմաններում. միջադեպից տուժածը ՀՀ ՊՆ փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանն է, որն այնպես է ծեծի ենթարկվել, որ տեղափոխվել է ՀՀ ՊՆ Կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալի վերակենդանացման բաժանմունք: Նրա վիճակը ծանր է: ՔԿ-ն ստուգում է նաեւ Վայոց ձորի մարզպետ Տրդատ Սարգսյանի մասնակցությունը դեպքին: