24 դեմ, 4 կողմ. Արցախի ԱԺ-ն չընդունեց Սահմանադրական փոփոխությունների վերաբերյալ նախագիծը
Արցախի ԱԺ-ն քիչ առաջ քվեարկությամբ մերժել է Սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը, որով նախատեսվում էր նախագահի թեկնածու առաջադրվելիս պարտադիր չհամարել վերջին տասը տարում Արցախում բնակվելու հանգամանքը:
«Ազգային ժողովը 24 դեմ, 4 կողմ ձայների հարաբերակցությամբ մերժեց սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը». իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Արցախի ԱԺ պատգամավոր Հայկ Խանումյանը՝ հավելելով, որ իր դիրքորոշման տեսագրությունը շուտով կհրապարակի: Հիշեցնենք, որ Ազգային ժողովի նիստի ուղիղ հեռարձակումն այս նախագծի քննարկման ժամանակ դադարեցվեց:
Սահմանադրական փոփոխությունների նախաձեռնությամբ հանդես էր եկել Արցախի ՊԲ նախկին հրամանատար Սամվել Բաբայանը: Նա ցանկանում է առաջադրվել գարնանը սպասվող նախագահական ընտրություններում, սակայն գործող սահմանադրությունը թույլ չի տալիս: