Ոստիկանության Նաիրիի և Արտաշատի բաժիններում նռնակներ և հրացան է կամավոր հանձնվել (տեսանյութ)
Ոստիկանության ծառայողների բացատրական աշխատանքի արդյունքում տարածքային ստորաբաժանումներում շարունակվում են արձանագրվել ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման դեպքեր։
Ոստիկանության Նաիրիի բաժին եկած 57-ամյա տղամարդը, որը Զովունի գյուղի բնակիչ է, կամավոր հանձնել է տարբեր տեսակի 6 նռնակ՝ իրենց պայթուցիչներով։ Նրա հայտնածով՝ դրանք պատկանել են հանգուցյալ ընկերոջը։
Արարատի մարզի Հնաբերդ գյուղում ապրող 46-ամյա մի տղամարդ էլ ոստիկանության Արտաշատի բաժին է բերել հրացան ու հայտնել, որ հրազենը պատկանել է տարիներ առաջ մահացած պապին։
Նշանակվել են դատաձգաբանական փորձաքննություններ։
ՀՀ ոստիկանությունը հիշեցնում է, որ ապօրինի պահվող զենք-զինամթերքը կամավոր հանձնողներն ազատվում են քրեական պատասխանատվությունից։