«Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցային համալիրը դասական աճուրդով կօտարվի. մեկնարկային գինը 7 մլրդ 526 մլն դրամ
ՀՀ կառավարությունն այսօրվա նիստում որոշեց Պետական գույքի կառավարման կոմիտեին ամրացված, պետական սեփականություն հանդիսացող «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցային համալիրը, ինչպես նաեւ շենք-շինությունների ներսում առկա 3257 միավոր շարժական գույքը եւ շենք-շինությունների օգտագործման ու սպասարկման համար հատկացված 1.38 հեկտար մակերեսով հողամասն օտարել դասական աճուրդով:
Նոյեմբերի 20-ի դրությամբ գույքի գնահատված արժեքը 7 մլրդ 526 մլն 457 հազար 800 դրամ է։
Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանն ասաց, որ ինչպես պայմանավորվել էին նիստերից մեկի ընթացքում պետական գրանցում ստանալուց հետո, միանգամից կանցնեն օտարման գործընթացին, ինչը հիմա տեղի է ունենում: «Դեկտեմբերի 19-ին նմանատիպ աճուրդ է տեղի ունենալու եւ աճուրդի է դրված լինելու Կոտայքի մարզի Ծաղկաձոր քաղաքի Տանձաղբյուրի փողոց թիվ 34/1 հասցեում գտնվող «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցային համալիրը եւ բոլոր գործարարներին, ովքեր հետաքրքրված են, կոչ ենք անում մասնակցել այդ աճուրդին»,- ասաց նա: