Արթուր Վանեցյանը հրաժարական տվեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնից
Արթուր Վանեցյանը հրաժարական տվեց Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնից։ Դա որոշվեց այսօր՝ նոյեմբերի 21-ին՝ տեղի ունեցած գործկոմի նիստի ժամանակ։ Տեղեկությունը ժողովից հետո հայտնեցին Վանեցյանը եւ գործկոմի անդամները՝ ընդգեծելով, որ որոշման պատճառները բացառապես ֆուտբոլային են:
Նրանք նաեւ տեղեկացրին, որ դեկտեմբերի 23-ին տեղի է ունենալու ՀՖՖ անդամների ժողով, որի ընթացքում ընտրվելու է նոր նախագահ ու նոր գործկոմ: Այսինքն՝ ըստ էության գործկոմն էլ է համաձայնում հեռանալ: Մինչեւ ժողովը, մեկ ամիս ֆեդերացիայի ընթացիկ աշխատանքներով զբաղվելու է գլխավոր քարտուղար Արմեն Մելիքբեկյանը: Գործկոմը եւ Մելքիբեկյանն աշխատելու են ֆեդերացիայի անդամների կազմը ֆիլտրելու, չգործող անդամ կազմակերպություններին որոշելու եւ նրանց հեռացնելու ուղղությամբ:
Գործկոմի անդամները շնորհակալություն հայտնեցին Վանեցյանին: Վանեցյանն էլ տեղեկացրեց, որ առաջիկա ժողովի ընթացքում չի առաջադրվելու՝ որպես ՀՖՖ նախագահ կամ գործկոմի անդամ, սակայն չասաց, թե ինչով է զբաղվելու հետագայում:
Ավելի վաղ Վանեցյանի ու գործկոմի հրաժարականն էին պահանջել Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի «Red Eagles» ու ՖԱՖ ֆան-ակումբները: