Ռոբերտ Քոչարյանը գրավի դիմաց ազատ չի արձակվի. դատավորը մերժեց վերաքննիչ բողոքը
Վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Լուսինե Աբգարյանը, վերադառնալով խորհրդակցական սենյակից, քիչ առաջ հրապարակեց այս որոշումը՝ այդպիսով մերժելով Քոչարյանի պաշտպանների ավելի վաղ ներկայացրած բողոքը:
Հիշեցնենք՝ պաշտպանները բողոքարկել էին Ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նոյեմբերի 7-ի որոշումը, որով Քոչարյանին գրավով ազատելու միջնորդությունը մերժվել էր: Ներկայացնելով իր բողոքը՝ Հայկ Ալումյանը հայտարարել էր, որ վիճարկվող դատական ակտը կամայական է եւ խախտում է անձի՝ Եվրոպական կոնվենցիայով սահմանված իրավունքները:
Մեղադրող կողմը, սակայն, առարկել էր՝ պնդելով, որ վիճարկվող դատական ակտը բավարար չափով պատճառաբանված էր, եւ խնդրել էր մերժել բողոքը՝ անհիմն լինելու պատճառաբանությամբ: