ՀՀ զինված ուժերն աշխատում են հակատանկային պայքարի եւ ժամանակակից այլ զինտեխնիկա ձեռք բերելու ուղղությամբ․ ԶՈՒ ԳՇ պետ
ՀՀ զինված ուժերն աշխատում են հակատանկային պայքարի ժամանակակից միջոցներ, հետախուզության ռադիոէլեկտրոնային պայքարի միջոցներ ու անօդաչու թռչող սարքեր ձեռք բերելու ուղղությամբ։ ԱԺ-ում լրագողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանը։
«Հիմնականում այդ ուղղվածությամբ ենք աշխատում՝ առավել նոր որակական ցուցանիշներ գրանցելու համար: Գիտեք նաեւ, որ ՏՈՌ-երի ու ՍՈՒ-երի վերաբերյալ ենք հայտարարել, բանակցություններ են ընթանում նաեւ հետագա խմբաքանի համար»,- նշեց ԳՇ պետը։
Ավելի վաղ՝ հունվարի 28-ին, ՀՀ ՊՆ Դավիթ Տոնոյանն էր հայտարարել, որ «ՍՈՒ 30» գերժամանակակից ինքնաթիռների մյուս խմբաքանակը շուտով կգա Հայաստան։ Նա հավելել էր, որ եր սպառազինությունը եւ անհրաժեշտ կարողությունները, ԶՈՒ-երում խնդիրները կատարելու համար, ավելացված են։