Պետը, պետի տեղակալը, հերթափոխի պետը եւ երկու հոգի՝ գործ անող. օդանավակայանում օպտիմալացում է արվել
Գյումրու «Շիրակ» օդանավակայանում աշխատանքներն օպտիմալացվել են, եւ ընդամենը մեկ չվերթ սպասարկող կառույցում այսուհետ չեն լինելու ղեկավար տարբեր պաշտոններ ու տարբեր հերթափոխներ: Առնվազն 22 աշխատակցի փոխարեն օդանավակայանի գործունեությունը կկազմակերպվի 6 աշխատողի եւ մեկ ղեկավարի միջոցով:
«Ինչպես գիտեք, օդանավակայանը սպասարկում է մեկ չվերթ՝ Ռուսաստանի հետ: Մաքսային մարմիններն իրականացնում էին 24-ժամյա ծառայություն՝ 4 հերթափոխով: Ամեն հերթափոխն ուներ իր հերթափոխի պետը, Շիրակ օդանավակայանն ուներ իր պետը, պետն ուներ իր տեղակալը և այլն, և այլն: Մեկ հերթափոխում աշխատում էր մոտ 5 հոգի՝ պետը, պետի տեղակալը, հերթափոխի պետը և երկու հոգի՝ գործ անող»,- այսօր ասուլիսում նշեց ՊԵԿ նախագահի տեղակալ Շուշանիկ Ներսիսյանը:
Հիմա, ըստ նրա, վերացված է 24-ժամյա ծառայությունը: «Շիրակ» օդանավակայանն աշխատում է 8-ժամյա գրաֆիկով, 6 աշխատող կա և 1 ղեկավար: «Ե՛վ ռեսուրս է խնայվել, և՛ ավելի խելամիտ ենք գործը կազմակերպել»,- ասաց Ներսիսյանը՝ ընդգծելով, որ քաղաքացիական ավիացիայի հետ բանակցում են, և երբ «Շիրակում» չվերթներն ավելանան, աշխատանքները կհարմարեցվեն: