Ոստիկանության հարյուրավոր աշխատակիցներ տակնուվրա են արել «Վստրեչի Ապեր»-ի տունը. փաստաբան
Այսօր գիշերը՝ ժամը 02:40-ի սահմաններում, ոստիկանության հարյուրավոր աշխատակիցների կողմից տեղի է ունեցել հարձակում Արամ Վարդանյանին և նրա հարազատներին պատկանող Արցախի փողոցի 17 հասցեում գտնվող տների վրա։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է փաստաբան Երվանդ Վարոսյանը՝ նշելով.
«Ոստիկանության հարյուրավոր աշխատակիցներ շրջափակել են նշված հասցեում գտնվող բազմաթիվ տները, ապօրինի՝ առանց թույլտվության, ոչինչ չբացատրելով, որևէ փաստաթուղթ չներկայացնելով, կոտրելով դռներն ու պատուհանները, հատուկ սարքերի միջոցով կտրելով ճաղավանդակները՝ ներխուժել են նշված տները, որի ընթացքում՝ կատարել նաև հափշտակություն։ Անգամ տանը մանկահասակ երեխայի առկայությունը չի կանգնեցրել ոստիկաններին շարունակել զենքի օգտագործմամբ ապօրինությունները, որի հետևանքով երեխայի առողջությանը պատճառվել է լուրջ վնաս։
Վերոհիշյալ ապօրինությունների հետ կապված՝ նույն հասցեում՝ Արցախի փողոց թիվ 17/8, այսօր՝ ժամը 14:00-ին, հրավիրում ենք մամուլի ասուլիս»:
Հիշեցնենք, որ Արամ Վարդանյանը քրեական հեղինակություն «Վստրեչի Ապեր»-ն է, որի նկատմամբ քրեական գործը կարճվել էր, քրեական հետապնդումը՝ դադարեցվել: