Փոքրիկ Անգելինայի սրտի վիրահատությունը տեւել է ողջ գիշեր. նման վիրահատություն ՀՀ-ում առաջին անգամ է արվել
Անգելինայի՝ ամբողջ գիշեր տևած սրտի վիրահատությունը բարեհաջող ավարտվեց շնորհիվ Նորք-Մարաշ ԲԿ սրտային վիրաբույժներ Հրայր Հովակիմյանի և Գագիկ Հեբոյանի և ամբողջ բժշկական անձնակազմի։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը՝ նշելով, որ սա մի մեծ քայլ էր հայկական սրտային վիրաբուժության համար և կյանքը փրկելու անփոխարինելի հույս Անգելինայի համար։
«Բժիշկները շարունակում են ամեն ինչ անել, որ երեխան հաղթահարի բոլոր առողջական խնդիրները։
Շնորհակալություն բոլորին, ով իր լուման ներդրեց այս վեհ գործում»,- գրել է նախարարը:
Հիշեցնենք, որ փոքրիկ Անգելինայի սրտի վիրահատության համար դրամահավաք էր կազմակերպվել, որի ժամանակ հավաքվել էր գումարի 70%-ը։ Դա ահռելի գումար էր, բայց դեռ պակասում էր վիրահատության համար:
Արսեն Թորոսյանը հայտնել էր, որ մնացած 30.000 դոլարն իր հրամանով տրվել է պետական բյուջեից։
Վիրահատությունն արվել էր Նորք-Մարաշ ԲԿ-ում։ Նման վիրահատություն Հայաստանում կատարվել է առաջին անգամ։