Մի քանի ժամով դադարեցվում է 9-րդ կետի դիմումների ընդունումը. Զարուհի Բաթոյան
Երեկ գիշերվանից 9-րդ ծրագրի համար մեծ թվով դիմումներ ենք ստացել, որի պատճառով համակարգը ծանրաբեռնված է։ Որպեսզի տեխնիկական խնդիրներ չառաջանան և մերժման հայտեր չստանաք, մի քանի ժամով դադարեցնում ենք դիմումների ընդունումը։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը՝ ներողություն խնդրելով անհարմարությունների եւ շնորհակալություն հայտնելով համբերատարության համար։
Հիշեցնենք՝ Online.sss.am հարթակում քաղաքացիների սոցիալական աջակցության դիմումների հայտներն են ընդունվում, իսկ 9-րդ կետով աջակցություն է տրամադրվելու գրանցված աշխատանք չունեցող եւ մինչեւ 14 տարեկան երեխա ունեցող ընտանիքներին: