Ոստիկանությունը շարունակում է ապահովել դատավոր Աննա Դանիբեկյանի անվտանգությունը
ՀՀ ոստիկանությունը դեռ շարունակում է ապահովել Երեւանի ընդհանուր իրավասության դատարանի Շենգավիթի նստավայրի դատավոր Աննա Դանիբեկյանի անվտանգությունը:
Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ տեղեկացրեց ոստիկանության հասարակայնության հետ կապի եւ լրատվության վարչության պետի տեղակալ Էդգար Ջանոյանը:
Դատավորին պետական պահպանություն է տրամադրվել ավելի քան 8 ամիս առաջ:
Հիշեցնենք՝ 2019 թվականի սեպտեմբերի 29-ին երկու երիտասարդ հետապնդել էր նրան եւ հարցեր հղել այն մասին՝ արդյոք նա «դատարանների պատերի տակ վնգստացող դատավորների ցուցակում կա՞, թե՞ ոչ»: Դեպքից անմիջապես հետո Դանիբեկյանը հանցագործության մասին հաղորդում էր ներկայացրել, ինչի հիման վրա հարուցվել էր քրեական գործ Քրեական օրենսգրքի 343-րդ հոդվածի հատկանիշներով՝ դատարանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունք ցուցաբերելու համար։ Հարուցված գործով ավելի ուշ մեղադրանք էր առաջադրվել Ռոբերտ Քոչարյանի աջակիցներ Սարգիս Օհանջանյանին եւ Նարեկ Մութաֆյանին ՀՀ ՔՕ-ի 332-րդ հոդվածի 1-ին մասով՝ արդարադատության իրականացմանը խոչընդոտելու նպատակով դատարանի գործունեությանը ցանկացած ձևով միջամտելու համար: Նշենք, որ այդ գործն այժմ դատարանում է. Մութաֆյանն ու Օհանջանյանն առաջադրված մեղադրանքում իրենց մեղավոր չեն ճանաչել: