Խորհրդարանն ամբողջությամբ ընդունեց վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենքի նախագիծը
Ազգային ժողովը երկրորդ ընթերցմամբ եւ ամբողջությամբ ընդունեց «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում լրացում եւ փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը։ Ըստ օրենքի՝ նախատեսվում է, որ այն քաղաքացիները, որոնք բաց տարածքում չեն կրի դիմակ, կտուգանվեն 10 հազար դրամով նախկին 100-250 հազար դրամի փոխարեն։ Այս օերնքով, սակայն, չի փոփոխվում մեկուսացման եւ ինքնամեկուսացման պահանջը խախտողների տուգանքի չափը։
Պատգամավորների առաջարկություններով նաեւ օրենքն ունի հետադարձ ուժ, այսինքն՝ այն քաղաքացիները, որոնք տուգանվել են 100 հազար եւ ավելի դրամով, կվճարեն 10 հազար դրամ։ Օրենքը ուժի մեջ է մտնելու հրապարակման պահից։