ԱԺ-ում վարչապետը տեսակապի միջոցով ներկայացրեց 2019 թվականի բյուջեի կատարողականը
ԱԺ-ում սկսվել է մշտական հանձնաժողովներում ՀՀ 2019 թվականի բյուջեի կատարման մասին տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների շարքը։
Նիստը նախագահում է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, Ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մանե Թանդիլյանը։
Տեսակապի միջոցով բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։ Նա իր ելույթի սկզբում արձանագրեց, որ 2019 թվականը բյուջետային առումով պատմական էր Հայաստանի Հանրապետության համար։ Սա նա հիմնավորեց այն փաստով, որ Կառավարությանը հաջողվեց ի սկզբանե նախատեսվածից 104 միլիարդ դրամ ավելի հարկային եկամուտներ գեներացնել, ընդ որում, այդ գումարներից 62 միլիարդ դրամը դարձավ պետական բյուջեի եկամուտ, 42 միլիարդ դրամի չափով վերադարձվեց ավելացված արժեքի հարկի պարտքը, որն էլ, ինչպես նշեց վարչապետը, ձեւավորվել էր մինչեւ 2017 թվականի հունվարի 1-ը։