Գագիկ Ծառուկյանը Քննչական կոմիտեում որեւէ գործով չի հարցաքննվել. Հայկ Գրիգորյան
Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանն այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց, որ «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը կոմիտեում որեւէ գործի շրջանակներում չի հարցաքննվել:
«Մեզ մոտ «Հյուսիս-հարավի» երկրորդ տրանշի վերաբերյալ մի դրվագ կա, որն առնչվում է «Սթոնս» ՍՊԸ-ի աշխատակիցներին։ Այդ դրվագով միայն ունենք 5 ներգրավված մեղադրյալ, որոնց վերաբերյալ կալանավորման միջնորդություն էր ներկայացվել դատարան: Սակայն դատարանը գրավ կիրառեց։ Անձամբ Գագիկ Ծառուկյանի առնչությունն այդտեղ չկա»,- ասաց Գրիգորյանը՝ հիշեցնելով, որ պատգամավորները Քննչական կոմիտեի սուբյեկտը չեն, այլ ՀՔԾ-ինն են:
Կոմիտեի ղեկավարը հավելեց, որ ունեն եւս մեկ գործ, որը ինչ-որ չափով կարող է առնչվել Ծառուկյանին. խոսքը վերաբերում է մի գործի, որում ներգրավված է Կոնյակի, գինու, օղու կոմբինատի տնօրենը: Հայկ Գրիգորյանն ասաց, որ վնասի չափը շուրջ 120 միլիոն է եւ վերականգնված չէ, գործն ուղարկվել է դատարան: