«NordStar» ավիաընկերությունը առաջիկա օրերին Մոսկվա-Երևան և Մոսկվա-Գյումրի չվերթներ կիրականացնի. ժամանակացույց
ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանությունից հայտնում են, որ «NordStar» ավիաընկերությունը «Դոմոդեդովո» օդանավակայանից առաջիկա օրերին Մոսկվա-Երևան և Մոսկվա-Գյումրի չարտերային չվերթներ կիրականացնի:
Դեսպանության ներկայացրած ժամանակացույցը հետեւյալն է.
Հուլիսի 22-ին - Մոսկվա - Երևան (ժամը՝ 09։00-ին)
Հուլիսի 23-ին - Մոսկվա - Գյումրի (ժամը՝ 11։00-ին)
Հուլիսի 25-ին - Մոսկվա - Գյումրի (ժամը՝ 11։00-ին)
Հուլիսի 22-ի և 25-ի չվերթների տոմսերն ազատ վաճառքի սկզբունքով կարելի է ձեռք բերել «Դոմոդեդովո» օդանավակայանի հ. 94 տոմսարկղից, իսկ հուլիսի 23-ի չվերթի տոմսերը՝ հ․ 85 տոմսարկղից։
Տոմսերի վաճառքը մեկնարկում է հուլիսի 19-ից (աշխ․ ժամեր՝ 10։00-ից 20։00-ն)։ Տոմսերի արժեքը 14 հազ 700 ռուբլի է։ Ուղեբեռը՝ 23 կգ, ձեռքի ուղեբեռը՝ 8 կգ։
Նշենք, որ, ըստ ավիաընկերության փոխանցման, տոմսի արժեքի բարձրացումը պայմանավորված է Հայաստնում ավիավառելիքի սակագնի աճի հետ։