Հայկ Սարգսյանն արդեն տուգանվել է. նա ներողություն է խնդրում ՀՀ պարետատնից ու իր քաղաքական թիմից
«Արդեն երկար ժամանակ է՝ որոշ քաղաքական ուժեր և նրանց պատվերը կատարող լրատվամիջոցներ ջանում են կադր որսալ, որտեղ իշխանության ներկայացուցիչներից որևէ մեկը կլինի առանց դիմակի։
Ամիսներ շարունակ հետևելուց հետո երեկ ինձ Սևանի լողափերից մեկում նկարել են առանց դիմակի, և դա է՛լ ավելի վատ ֆոնի վրա ներկայացնելու համար նշել, որ իբրև այդ միջոցառումը ես եմ կազմակերպել՝ խախտելով հակահամաճարակային կանոնները»:
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԺ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը:
«Ես արձակուրդում եմ և երեկ երեկոյան եղել եմ հիշյալ լողափում, նաև մի պահ դիմակ չեմ կրել։ Ցանկանում եմ ներողություն խնդրել մեր սիրելի հայրենակիցներից՝ այդ միջոցառմանը ներկա գտնվելու և այդ ընթացքում դիմակ չկրելու համար։ Հայտնի է, որ ինքս եմ բազմիցս հանդես եկել դիմակ կրելու կոչով, թեպետ երեկ անզգուշությամբ մի պահ դիմակ չեմ կրել։
Ինչ վերաբերում է այն լուրերին, թե իբրև լողափի հանգստյան գոտին ինձ է պատկանում, կամ միջոցառումը ես եմ կազմակերպել՝ իրականությանը չեն համաապատասխանում։ Ոստիկանության ներկայացուցիչներն այսօր արձանագրություն կազմեցին, և ես, ինչպես նաև երեկոյին մասնակցած մեր այլ քաղաքացիները դիմակ չկրելու համար տուգանվեցինք։
Ներողություն եմ խնդրում նաև պարետատնից և մեր քաղաքական թիմից՝ անզգուշությամբ այսպիսի մեծ և անհարկի աղմուկի առիթ տալու համար»,- գրել է նա:
Հիշեցնենք, որ երեկ Սևանի «White Shorja» լողափում տեղի է ունեցել Գոռ Սուջյանի մենահամերգը, դրան զուգահեռ՝ նաեւ խնջույք: Ըստ համացանցում հրապարակված տեղեկությունների՝ խնջույքին մասնակցել է նաեւ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը:
Նշենք, որ հրապարակումներից հետո ոստիկանության մարզային վարչության աշխատակիցները ՀՀ առողջապահական եւ աշխատանքի տեսչական մարմնի հետ համատեղ ստուգումներ են իրականացնում Սևանի «White Shorja» լողափում: