ՀՀ հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականում կորոնավիրուսի դեպքեր այլեւս չկան. թիմը սկսում է հավաքը
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի հավաքականում այլեւս կորոնավիրուսի դեպքեր չկան: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանը: 2 շաբաթ առաջ հունահռոմեականները կորոնավիրուսի թեստ էին հանձնել, 3 մարզիկի մոտ այն դրական էր եղել, ու հավաք չէին սկսել: Դրանից հետո նրանք կրկնակի թեստ են հանձնել: Ըստ Բաղդադյանի՝ 3 վարակվածներն ապաքինվել են, ամեն ինչ լավ է, ու այսօրվանից՝ հուլիսի 29-ից, Ծաղկաձորում սկսվում է երկշաբաթյա հավաքը:
«Ամեն ինչ նորմալ է, կրկնակի թեստերը տվել են: Այսօր թիմը ժամը 17:00-ին կշարժվի Ծաղկաձոր»,- ասաց նա:
Ընդհանուր առմամբ թիմում լինելու է 30 հոգի՝ մարզիկ եւ մարզիչ: Հավաքն ավարտվելու է օգոստոսի 7-ին: Կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով հայտարարված դադարից հետո հունահռոմեականներն ավելի քան 4 ամիս է՝ հավաքներ չեն անցկացրել: