Քաղաքացին տուգանքի մատերիալ չէ. Ն. Զոհրաբյանը հիշեց Փաշինյանի հայտնի խոսքը՝ նկատելով, որ 11 նոր տուգանքի ձեւ է ավելանում
Ազգային ժողովում «Հայաստանի Հանրապետության բնակչության սանիտարահամաճարակային անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին հարցի քննարկման ժամանակ ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը հայտարարեց, որ արտակարգ իրավիճակը միջազգային բազմաթիվ իրավակարգավորումներով առնվազն ընկալման տեսանկյունից շատ ավելի խիստ՝ «կարանտին» ձեւակերպմամբ փոխարինելով՝ Կառավարությունը լրջագույն խնդիր է ստեղծում ՀՀ քաղաքացիների առջեւ սահմանների բացման համար:
Զոհրաբյանը, մատնացույց անելով Ազգային ժողովի մոտ բողոքի ակցիա անող քաղաքացիներին, ասաց, որ նրանք ուզում են գնալ Ռուսաստան, որտեղ նրանց երեխաները դասի պետք է գնան, մարդիկ կորցնում են իրենց աշխատանքը:
«Ես կարծում եմ, որ բերվող փաթեթը էն հայտնի խոսքի նման է՝ «Хотели как лучше, а получилось как всегда»,- հայտարարեց ԲՀԿ-ական պատգամավորը՝ նկատելով, թե այն հակասում է ՀՀ Սահմանադրության մի շարք հոդվածներին:
«Մեր նախկին գործընկերը մի շատ լավ խոսք ուներ՝ «քաղաքացին տուգանքի մատերիալ չէ», որի հետ մենք բոլորս միանշանակ համաձայն էինք»,- նկատի ունենալով ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ ասաց Զոհրաբյանը՝ նկատելով, թե քննարկման դրված փաթեթով 11 նոր տուգանքի ձեւ է ավելանում մինչեւ 500 հազար դրամ շեմով: