«Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարը չցանկացավ մեկնաբանել Արսեն Ջուլֆալակյանի քայլը
«Այդ թեման այս պահին չեմ մեկնաբանում». «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը լրագրողների բազմաթիվ հարցերին ի պատասխան՝ այսպես արձագանքեց ԱԺ պատգամավոր Արսեն Ջուլֆալակյանի հայտարարությանը՝ մանդատը վայր դնելու մասին:
Խմբակցության ղեկավարը հրաժարվեց պատասխանել հարցերին՝ արդյոք Ջուլֆալակյանի հետ քննարկում, զրույց ունեցե՞լ է, արդյոք խմբակցությունում էլի՞ կան Կառավարության անդամների աշխատանքից դժգոհողներ:
«Երբ անհրաժեշտություն լինի մեկնաբանության, անպայման կտեղեկացնեմ»,- միայն ասաց նա՝ հավելելով, որ այս պահին պետք է ընդամենը ի գիտություն ընդունել Ջուլֆալակյանի հայտարարությունը:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, ըմբշամարտի Եվրոպայի եւ աշխարհի չեմպիոն, օլիմպիական խաղերի արծաթե մեդալակիր Արսեն Ջուլֆալակյանը երեկ դիմել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին պատգամավորական մանդատը վայր դնելու կապակցությամբ։
Նա ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտնել է, որ նման քայլի հիմնապատճառը ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի հետ ունեցած սկզբունքային անհամաձայնություններն են նրա ենթակայության տակ գտնվող ոլորտների ներկա կառավարման մոտեցումների վերաբերյալ:
Եթե մեկ շաբաթվա ընթացքում Ջուլֆալակյանը հետ չվերցնի դիմումը, նրա մանդատը կհանձնվի «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակի հաջորդ համարին՝ Կապանի քաղաքապետի նախկին պաշտոնակատար Նարեկ Ղահրամանյանին: