Գեւորգ Թամամյանն այսօր ազատման դիմում է ներկայացրել՝ նշելով պատճառները
Հայաստանի մանկական քաղցկեղի եւ արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավար Գեւորգ Թամամյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ ազատման դիմում է ներկայացրել կենտրոնի ղեկավարի պաշտոնից եւ Արյունաբանական կենտրոնում, որպես մանկական ուռուցքաբան-արյունաբանի հետագա աշխատանքից: Նա նշել է նաեւ պատճառների մասին:
«Ուզում են տեղեկացնել, որ քիչ առաջ ներկայացրել եմ ազատման դիմում Հայաստանի մանկական քաղցկեղի եւ արյան հիվանդությունների կենտրոնի ղեկավարի պաշտոնից եւ Արյունաբանական կենտրոնում, որպես մանկական ուռուցքաբան-արյունաբան, հետագա աշխատանքից:
Որոշմանս պատճառն այն է, որ ՀՀ առողջապահության նախարարությունը որոշել է սույն թվականի հոկտեմբերի 1-ից լուծել բժիշկ Սամվել Դանիելյանի պայմանագիրը որպես պրոֆ. Ռ. Հ. Յոլյանի անվան Արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն:
Հպարտ եմ եւ երջանիկ, որ ինձ կարող եմ համարել բժիշկ Դանիելյանի աշակերտը, ում օրինակով տարիներ առաջ ընտրեցի մանկական ուռուցքաբան-արյունաբանի մասնագիտությունը: Երբ 2018թ.-ին բժիշկ Դանիելյանը հետ վերադարձավ Հայաստան եւ նշանակվեց Արյունաբանական կենտրոնի տնօրեն, համարել եւ համարում եմ այդ նշանակումը հեղափոխության լավագույն ձեռքբերումներից մեկը, ինչը նաեւ թույլ տվեց համախմբել եւ միավորել ամբողջ ոլորտը: Վերջին երկու տարիների ընթացքում ահռելի աշխատանք կատարվեց արյունաբանության եւ մանկական ուռուցքաբանության բնագավառում, եւ համոզված կարող եմ ասել, որ այդ զարգացումն այլեւս անշրջելի է:
Շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր նպաստեցին եւ մաս կազմեցին այս զարգացմանը, իսկ Հայաստանի մանկական քաղցկեղի եւ արյան հիվանդությունների կենտրոնի ամբողջ թիմին կխնդրեմ նույն կերպ շարունակեն այն բոլոր զարգացման ծրագրերը, որոնք նպաստելու են եւս մեկ երեխայի առողջացման: