ԱԺ-ում շարունակվում են 2021 թվականի բյուջեի նախագծի քննարկումները․ որ մարմիններն են այսօր ներկա լինելու
ՀՀ Ազգային ժողովի հանձնաժողովներում արդեն 3-րդ օրն է՝ քննարկվում է 2021 թվականի պետական բյուջեն։
Այսօր ԱԺ պետական-իրավական հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում հրավիրված են պետական եւ դատական մի շարք մարմինների ներկայացուցիչներ, որոնք պետք է ներկայացնեն տվյալ կառույցի բյուջեն։
Այսօրվա նիստում ներկա են լինելու ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը, Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Էմիլ Տարասյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Տիգրան Գալստյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը, Դատական դեպարտամենտի ղեկավար Կարեն Փոլադյանը, արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը, գլխավոր դատախազության գլխավոր քարտուղար Համայակ Նավասարդյանը, ՀՀ պետական վերահսկողության ծառայության ղեկավարի պարտականությունները կատարող Տիգրան Ուլիխանյանը, Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նախագահ Հայկուհի Հարությունյանը, ՀՀ քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանը, Հատուկ քննչական ծառայության պետ Սասուն Խաչատրյանը, Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանը, Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը։
Ըստ օրակարգի՝ նաեւ ՍԴ աշխատակազմի ղեկավար Էդգար Ղազարյանը պետք է ներկա լիներ, սակայն վերջինս երեկ ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից։