Երեւանի եւ 5 մարզի որոշ հասցեներում այսօր էլեկտրաէներգիայի մինչեւ 6-ժամյա անջատումներ են սպասվում
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը տեղեկացնում է, որ դեկտեմբերի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը.
10։00-16։00 Նոր Նորք 7-րդ զանգ.՝ Հ․ Ավետիսյան փ. 4-17, 21- 27, 31-38, 42-49, 51, 52, 53, 58, 59 շենքեր, Կարախանյան փ. 21, 22, 27, 31-38, 42-53, 58, 59 շենքեր, Խորենացու փ. 1, 2, 3, 18, 19, 20, 28, 29, 30, 39, 40, 41 շենքեր, Նոր Նորք 8-րդ զանգ.՝ Մինսկի փ. 1-21, 22-31, 35, 36, 38, 51, 59 շենքեր և 2-րդ շրջադարձային 1, 2, 3, 4, 5 շենքեր, Նոր Նորք 9-րդ զանգ.՝ Վիլնյուսի փ. 3, 8, 9, 11, 13/6, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 31, 33, 34, 35, 37, 41, 45, 49, 53, 55, 55ա, 55բ, 57, 63, 65, 67/1, 71, 73, 75, 79, 85, 87, 91, 93 շենքեր, «Անի», թիվ 21, 104, 116, 117, 118, 119 մսուր-մանկապարտեզներ, թիվ 186, 88, 198 դպրոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ավան՝ 4-րդ փողոցի 1-ին և 2-րդ նրբանցքների սեփական տներ, հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ; 7-րդ փողոցի սեփական տներ և 14 փողոցի 1-ին նրբանցքի 1-12 սեփական տներ, Կուրղինյան փ. 4 շենք, Դավթաշեն 3 թաղ. 8 շենք, Եղբարյության փ. 5 շենք,
11։00-14:00 Ա. Խաչատրյան փ. 20, Վ․ Փափազյան փ. 23, 23/1 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17:00 Իսահակյան փ. 22, 38, Աբովյան փ. 25, 33 շենքեր, Նալբանդյան փ. 98, Վարդանանց փ. 5ա շենքեր, Այգեստան 11 փողոցի սեփական տներ՝ մասնակի, Սախարովի փ. 17 շենք, Տպագրիչների փ. 9, 11, 13, Մոլոկովի փ. 8 շենքեր, «Օրան», «Կոմզոյան» ՍՊԸ-ներ, Եկմալյան փ. 1, 5, Պուշկինի փ. 43 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Հր. Քոչար փ. 15 շենք, Մամիկոնյանց փ. 6/2, 26ա շենքեր, Շիրվանզադե փ. 24/1 շենք, Խաչատրյան փ. 2ա շենք, սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Կոմիտասի պող. 36/7, 38/1, 41/1, 43/1 շենքեր,փողոցի սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Բակունցի փ. 2, 4 շենքեր, Գոգոլի, Ռայնիսի, Հերցենի, Վրթ. Փափազյան, Ուլնեցի և Գուլակյան փողոցների սեփական տներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-15։00 Շահումյան, Դալար և Մրգավան գյուղեր՝ մասնակի,
10։00-16։00 Եղվարդ համայնքի Գայի, Խանջյան, Զաքարյան, Շահումյան, Սպանդարյան, Առափնյա, Իսահակյան, Արա-Գեղեցիկ, Պռոշյանի փողոցներ, Աբովյան, Կոմիտասի, Նար Դոսի, Չարենցի, Շիրակի, Սաֆարյան փողոցներ՝ մասնակի, Կալեր, Բոլոր հողեր թաղամասեր, Ծիրանանոց թաղամաս մասնակի, «Երանոս», «Քարագործ» և Պ․ Զաքարյան ՍՊԸ-ներ,
11։00-17։00 Աբովյան քաղաքի 2, 3, 4-րդ միկրոշրջաններ՝ մասնակի, Կապուտան, Կամարիս, Գեղաշեն, Զառ, Ձորաղբյուր և Ներքին Պտղնի գյուղեր՝ մասնակի,
10։00-13։00 Սևան քաղաքի պետական քոլեջ, զինկոմիսարիատը, զինվորական դատախազություն, «Հայբիզնեսբանկ», «Կոնվեսբանկ» ընկերություններ, «Յունիբանկ» ընկերության ռեզերվ սնուցում, «Հ. Առաքելյան», «Տ. Մարգարյան», «Գ. Ավետիսյան» ԱՁ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,