Բոլոր գերիներին անխտիր հետ ենք բերելու․ Արայիկ Հարությունյանը՝ անհետ կորած զինծառայողների ծնողներին
Այսօր Արմավիրի մարզ կատարած այցի ընթացքում Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը խոսեց նաև անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ, որոնք նշում էին՝ զինծառայողը 70 օրից ավելի անհետ կորած է։ Հարազատները տեղեկացրին, որ ունեն որոշակի տեղեկություններ զինծառայողի գտնվելու վայրի հետ կապված։ «Պարոն Հարությունյան, որպես մայր՝ ես պատրաստ եմ ամեն ինչի, անկախ նրանից ողջ կլինի, թե չէ, թող չխաբեն մեզ, թող տան մեր երեխուն»,- նշեց անհետ կորած զինծառայողի մայրը։
Նախագահն էլ վստահեցրեց, որ թեև այդ տարածքում որոնողական աշխատանքներ կատարվել են, բայց այսօրվանից դարձյալ քայլեր կձեռնարկեն տվյալ հատվածից զինծառայողներին գտնելու ուղղությամբ։ Անհետ կորած զինծառայողների հարազատներից մեկն էլ նշեց, որ եղբոր որդին կռվել է Իշխանաձորում և այժմ անհետ կորած է համարվում։ «Աստված տա՝ գերի լինի»,- նշեց Արայիկ Հարությունյանը։
Նրա խոսքով՝ ադրբեջանական կողմում գտնվող բոլոր գերիներին անխտիր հետ են բերելու։
«Չեմ ասում՝ ինչ ժամանակահատվածում, չեմ ասում՝ ամբողջությամբ, որովհետև տեղ կարող է լինել, օրինակ, որ մի քիչ մեր պատկերացրած տեղը չէ, որտեղ մենք փնտրում ենք, բայց առաջիկայում ուրիշ քայլեր ենք անելու: Ադրբեջանցիներին խնդրել ենք, որ ասեն՝ որտեղ կան մարմիններ, որպեսզի դուրս բերենք»,- նշեց նա։