Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի փոխվարչապետներն այսօր կրկին «հանդիպել են»
Այսօր հեռավար եղանակով կայացել է Հայաստանի, Ռուսաստանի եւ Ադրբեջանի փոխվարչապետների հանդիպումը: Այս մասին «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին ի պատասխան՝ հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից:
«Հանդիպմանը քննարկվել են համատեղ աշխատանքները»,- հայտնեցին փոխվարչապետի գրասենյակից:
Հիշեցնենք, որ հունվարի 11-ին տեղի ունեցած Պուտին-Փաշինյան-Ալիեւ հանդիպումից եւ այդ հանդիպման ժամանակ ընդունված համատեղ հայտարարությունից հայտնի դարձավ, որ տարածաշրջանում բոլոր տնտեսական եւ տրանսպորտային կապերն ապաշրջափակելու համար կստեղծվի աշխատանքային խումբ, որի համանախագահները կլինեն այդ 3 երկրների փոխվարչապետները։ Առաջին հանդիպումը տեղի ունեցավ հունվարի 30-ին: