Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստը ընդմիջվեց
Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանում՝ դատավոր Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, շարունակվում է Ռոբերտ Քոչարյանի եւ մյուսների գործով դատական նիստը:
Նիստը սկսվելուն պես նախագահող դատավորն ասաց, որ դատարանը դատական նիստը հետաձգելու մասին դիմում է ստացել Արմեն Գեւորգյանի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանից, որով վերջինս հայտնել է, որ այսօր՝ ժամը 13:00-ին, Վերաքննիչ դատարանում նշանակված է մեկ այլ դատական նիստ, որին ինքը պետք է մասնակցի եւ այդ պատճառով չի կարողանա ներկայանալ դատական նիստին: Ուստի պաշտպանը խնդրել է հետաձգել դատական նիստը եւ նշանակել մեկ այլ հերթի:
Աննա Դանիբեկյանն ասաց, որ դատարանը աշխատակազմի միջոցով պարզել է, որ նշված դատական նիստը հետաձգվել է սկսվելուց անմիջապես հետո. «Ուստի դատարանին հասկանալի չեն Էրիկ Ալեքսանյանի բացակայության պատճառները»,- ասաց դատավորը:
Այնուհետեւ դատարանը 20 րոպե ընդմիջում հայտարարեց՝ Էրիկ Ալեքսանյանի բացակայության պատճառները եւ ներկայանալու հնարավորությունները պարզելու համար: