Հունիսի 20-ը մեզ համար ընդունելի է՝ որպես արտահերթ ընտրությունների օր. Մարուքյանը հեռախոսազրույց է ունեցել վարչապետի հետ
Հունիսի 20-ը՝ որպես արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների օր, մեզ համար ընդունելի է. այս մասին հայտնում է «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
Նա իր ֆեյսբուքյան էջում գրառում է արել՝ ներկայացնելով վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությանը նախորդած իրենց հեռախոսազրույցի մանրամասները:
«Քիչ առաջ հեռախոսազրույց եմ ունեցել վարչապետ Փաշինյանի հետ և քննարկել արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների կազմակերպման հարցը։
Վարչապետը, ի պատասխան սեղմ ժամկետներում ընտրությունների կազմակերպման մեր պահանջի, առաջարկել է հունիսի 20-ը քննարկել որպես ընտրությունների օր՝ վերջնաժամկետ։ Իմ կողմից նշվել է, որ սկզբունքային է ընտրությունների անցկացումը սեղմ ժամկետում, և դրանք մինչև աշուն կամ 2023 թվականը չթողնելը։ Հետևաբար հայտնել եմ, որ 2021 թվականի հունիսի 20-ը՝ որպես արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների օր, մեզ համար ընդունելի է»,- ասվում է Մարուքյանի գրառման մեջ։
Հիշեցնենք՝ Փաշինյանը հայտարարեց, որ հունիսի 20-ին Հայաստանում տեղի կունենան արտահերթ ընտրություններ: